Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach

2018-10-19 17:27:22

Historyczne miejsca w jesiennym krajobrazie - spacer grupy III

W dniu 19.10.2018 z okazji obchodów „Dnia Krajobrazu” dzieci grupy III
wybrały się na jesienny spacer ścieżkami Rezerwatu Kadzielnia.
Wędrując po wzgórzu dzieci podziwiały ze specjalnych tarasów malownicze widoki na miasto
oraz panoramę Pasma Dymińskiego.

Jesienny spacer po Parku Kadzielniańskim to nie tylko walory przyrodnicze,
ale wspaniała lekcja historii która na długo pozostanie w pamięci dzieci.

 

więcej... Relacje

2018-10-18 13:31:19

Przedszkolaki w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś"

Sztuką Marty Guśniowskiej „ O Rybaku i Złotej Rybce
rozpoczęliśmy nowy sezon teatralny w roku szkolnym 2018/2019.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały spektakl o  starej prawdzie,
że chciwość nie popłaca i o tym że prawdziwą wartością  w życiu nie są rzeczy materialne.
Wprawdzie czasami łatwo je zdobyć, ale też szybko można je stracić.

więcej... Relacje

2018-10-17 21:09:09

Kucharz wie, jak być fit

      Spotkanie „Iskierek” z szefową kuchni panią Dorotką

 

 

 


     17.10.2018r. zawodnicy Klubu „Iskierki” uczestniczyli wspólnie z innymi przedszkolakami w spotkaniu z szefową kuchni panią Dorotką. Sportowcy po raz kolejny włączyli się do programu „Bądź Fit”, który dotyczy zdrowego stylu życia. Pani Dorotka przybliżyła dzieciom tajniki swojego zawodu, opowiadała o tym, jakie cechy powinien mieć mistrz kuchni, jakie wykonuje czynności i jakich używa przedmiotów w swojej codziennej pracy. Rozmawiała jak dbać o zdrowie i co należy jeść, aby być zdrowym. Tłumaczyła dzieciom dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Dodatkową atrakcją spotkania była degustacja „witaminowych półmisków ”, pełnych warzyw i owoców. To było smaczne spotkanie!

                                                                                         Małgorzata Stańczyk, Jolanta Łakomiec

więcej... Młodzi sportowcy

2018-10-17 21:07:27

Grupa IV

Sałatka owocowa w grupie IV

Dzieci grupy IV na zakończenie tematyki tygodniowej o owocach wykonywały sałatkę owocową. Przebrane w fartuszki  z zapałem przystąpiły do krojenia  i mieszania różnych owoców.  Gotową sałatkę z wielką ochotą próbowały- smakowała wyśmienicie. Dzieci wiedzą, że owoce są bardzo zdrowe i należy je zjadać, ale dopiero po ich umyciu.

                                                                                                                                              Wychowawcy gr. IV

więcej... Relacje

2018-10-17 19:57:18

Ogólnopolski Tydzień Kariery w IPS nr 27

          

     W ramach realizacji kierunku polityki oświatowej dotyczącego preorientacji zawodowej  oraz Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem "Bądź architektem swojego szczęścia" w dniach 15-21.10. 2018r. we wszystkich  grupach naszego przedszkola odbywają się zajęcia i pogadanki podczas których na podstawie literatury, ilustracji przybliżane są dzieciom zawody wykonywane przez dorosłych, zapraszani są również goście prezentujący ciekawe zawody. Wykonany został plakat informujący o włączeniu się naszego przedszkola do Tygodnia Kariery.              

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           
         W dniach 26.09.2018r. 10.10.2018r. oraz 17.10.2018r. odbyły się spotkania z  pracownikiem MZPPP w Kielcach, podczas których dzieci rozmawiały o swoich pasjach, zainteresowaniach, mocnych stronach oraz  dzieliły się wiedzą  na temat  zawodów  wykonywanych przez swoich rodziców. Przygotowywały prace plastyczne na temat zawodów, które zostały zaprezentowane na wystawce w holu przedszkola.

                                                                                                             Wychowawcy                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

więcej... Relacje

2018-10-17 18:12:09

Spotkanie z Panem Policjantem w grupie III

W związku z włączeniem się do akcji "Tydzień Preorientacji Zawodowej" w grupie III pojawił się dzisiaj kolejny niezwykły gość - Pan Marcin, który na co dzień z ogromnym zaangażowaniem wykonuje zawód policjanta.

Nasz gość z pasją opowiadał o swojej codziennej pracy, która przynosi mu nie tylko radośc, ale często niesie za sobą wiele niebezpieczeństw. Dzieci zasypywały naszego gościa lawiną pytań o akcesoria policyjnego munduru, o zakres uprawnień policjanta oraz o jego codzienną pracę. Nasz gość bardzo cierpliwie i szczegółowo odpowiadał na każde z nich.
Dzieci z wszystkich grup były zachwycone spotkaniem z Panem Marcinem, a na pytanie o przyszły zawód większość chłopców, a nawet kilka dziewczynek, odpowiedziało "policjant".

Dziękujemy Panu Marcinowi za czas spędzony z naszymi przedszkolakami.

więcej... Relacje

2018-10-17 17:51:53

Pani Kucharka w grupie III

W związku z obchodami Ogolnopolskiej Akcji "Tydzień Preorientacji Zawodowej"
w grupie III gościliśmy szefową przedszkolnej kuchni Panią Dorotę,
która opowiedziała dzieciom o specyfice pracy kucharza oraz o wchodzących w jej zakres obowiązkach. Nasz Gość opowiedział także o naczyniach i sprzętach kuchennych będących na wyposażeniu przedszkolnej kuchni, a koniecznych do wykorzystywania w żywieniu zbiorowym. Pani Dorota wyjaśniła dzieciom zasady zdrowego, a tym samym zróżnicowanego jadłospisu i zachęciła do spożywania wszystkich produktów, szczególnie zaś warzyw i owoców, które mają ogromne znaczenie dla stanu zdrowia i ogólnej kondycji człowieka. Dzieci podzieliły się z Panią Kucharką listą  swoich ulubionych potraw i podziękowały za codzienną pracę przedszkolnej kuchni.

Dziękujemy Pani Dorocie za dzisiejsze spotkanie i pięknie przygotowaną zdrową przekąskę.

więcej... Relacje

2018-10-16 18:20:09

Położyła kucharka na stole...

„ Położyła kucharka na stole…”

Dzieci z grupy II spróbowały swoich sił w roli kucharzy. Myły, obierały, tarły na tarkach marchewki i jabłka, by za chwilę powstała pyszna surówka. Praktyczne zajęcia były podsumowaniem wiadomości o warzywach i owocach a jednocześnie przybliżyły dzieciom zawód kucharza. Małym kucharzom bardzo podobała się wspólna degustacja samodzielnie przygotowanej surówki.

 

mgr Mariola Golc

mgr Ewa Kowalczyk

więcej... Relacje

2018-10-14 21:05:52

Kolarstwo na Dolinach

13 października 2018r. wszyscy chętni zawodnicy Klubu "Iskierki" z opiekunami i swoimi pojazdami kołowymi stawili się pod przedszkolem aby wziąść udział w treningu kolarstwa. Trening zaplanowany został na Dolinach ze względu na znajdującą się tam ścieżkę rowerową.Na początku była rozgrzewka i krótkie rywalizacje, następnie można było przystapić do pokonania ścieżki pod asystą dorosłych. Wszyscy ukończyli trasę sukcesem. Szczęśliwe i zmęczone dzieciaki na koniec mogły zregenerować swoje siły przy zdrowym posiłku i odpocząć na łonie natury.

więcej... Młodzi sportowcy

2018-10-14 20:52:58

Ficiaki - pajęczaki

Zawodnicy Klubu Iskierki świetnie bawili się na linowym pająku. Było osiąganie szczytu, wdrapywanie się, zwisanie itp., a wszystko po to aby osiągnąć własny sukces - na miarę swoich możliwości.

więcej... Młodzi sportowcy

2018-10-12 20:18:58

Trening Iskierek na basenie

 

 

 Zawodnicy Klubu „Iskierki”, odbyli trening na krytej pływalni „Perła” w Nowinach.

 

 

Dzieci zostały poinformowane o obowiązujących zasadach zachowania się na basenie. Ratownicy poinformowali czego nie wolno robić, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych, jak również omówili zasady higieny na pływalni. Ćwiczenia w wodzie aktywizują większość grup mięśniowych, relaksują i odprężają. Ćwiczenia  w formie zabawowej dały okazję do ruchowego i emocjonalnego „wyżycia się” oraz dostarczyły radości i satysfakcji. Czas spędzony na basenie był realizacją zajęć profilaktyki zdrowotnej, programu „Bądź Fit” oraz promocją bezpiecznego zachowania się w wodzie. Wspólny wyjazd zintegrował zawodników, zaangażował także do wspólnych działań rodziców. Zajęcia dały również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Zachęciły dzieci do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym i aktywnego stylu życia.

Koordynatorzy: Małgorzata Stańczyk i Jolanta Łakomiec

więcej... Młodzi sportowcy

2018-10-12 18:24:44

Dzień Edukacji Narodowej

12 pażdziernika 2018r. w naszym przedszkolu
odbyła się uroczysta akademia
z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom przedszkola za zaangażowanie w wykonywanie swojej codziennej pracy oraz za uśmiech kierowany w stronę dzieci i rodziców.

Pani Dyrektor w szczegolny sposób pogratulowała pani Małgorzacie Stańczyk otrzymania nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz pani Jolancie Łakomiec nagrody Prezydenta Miasta Kielce.

Wręczyła także nagrody dyrektora i wszystkim pracownikom przedszkola życzyła zrealizowania osobistych i zawodowych planów, spełnienia marzeń, zdrowia, pomyślności, dalszych sukcesów
w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym.

 

więcej... Relacje

2018-10-11 21:46:48

Zabawy masą solną w grupie I

10 październiaka 2018r. w grupie I dzieci miały możliwość nietypowej zabawy - masą solną. Poznały tajniki jej tworzenia, dodawały składniki, mieszały, ściskały, ugniatały, toczyły, wałkowały. Wszystko po to aby powstały piękne warzywa i owoce, które potem zostaną pomalowane na właściwe kolory. Zabawy takie oprócz przyjemności  i odprężenia wspomagają rozwój dziecka: rozwijają sprawność manualną, wyobraźnię i uwagę. To była fajna zabawa.

Jolanta Łakomiec

więcej... Relacje

2018-10-11 21:09:38

Grupa III na basenie

Od października 2018r. w grupie III wdrożony został
autorski projekt edukacyjny z zakresu aktywności ruchowej

„ RUCH I ZABAWA TO WAŻNA SPRAWA” ,
którego głownym założeniem jest:
- podnoszenie poziomu aktywności fizycznej dzieci
- poszerzenie wiedzy o roli i znaczeniu aktywności ruchowej dla zdrowia
- oraz uświadomienie dzieciom, że „ruch to zdrowie”.


W ramach realizacji projektu dzieci z grupy III wraz ze swoimi wychowawcami oraz w towarzystwie rodziców kilkorga przedszkolaków udały się na kryty basen "Perła" w Nowinach.
Dzisiejsza wycieczka była okazją do poznania środowiska akwenu wodnego, rozwijania pozytywnych nawyków prozdrowotnych oraz przełamywania lęku przed wodą i nową sytuacją.

Dzieci czuły się na basenie "jak ryby w wodzie" i zgodnie przestrzegały omówionych wcześniej zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się obowiązujących na basenie.  Ich wspaniałe zachowanie nie uszło uwadze obecnych na basenie Panów Ratowników, którzy w nagrodę obdarowali chętne dzieci kołami bezpieczeństwa i zaprosili na kolejne spotkanie w wodzie.

Po powrocie do przedszkola dzieci z wypiekami na twarzy opowiadały sobie wrażenia w wycieczki!

Dziękujemy Pracownikom basenu za serdeczne przyjęcie, a Mamom naszych Przedszkolaków za ogromną pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia.

Wychowawcy grupy III

 


więcej... Relacje

2018-10-09 20:34:24

Wyjątkowe PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

"Mój dom to cała Polska, tam góry, rzeki są.

Tysiące miast i wiosek, to polskich dzieci Dom"


    

 

     Dnia 9 października 2018r. w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 27 w Kielcach odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Było ono wyjątkowe ze względu na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Królowały biało-czerwone barwy i podniosła atmosfera.

     Dzieci z pierwszej grupy zaprezentowały program artystyczny, którego zwieńczeniem był Akt Pasowania. Rodzice mieli możliwość obserwacji swoich pociech w roli aktorów, tancerzy, a nawet muzyków. Pamiątką tego wydarzenia jest dyplom, a osłodą rożki obfitości.

Podczas uroczystości realizowana była akcja Narodowego Czytania zainicjowanego przez Parę Prezydencką. Wszyscy zebrani wysłuchali wiersza M. Konopnickiej „Pieśń o domu” czytanego przez Panią Joannę M. oraz fragmentu piosenki S. Karaszewskiego pt. "Mój dom" czytanego przez Panią Dyrektor.

     Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor GRATULOWAŁA DZIECIOM wspaniałego występu i życzyła aby były dzielnymi-szczęśliwymi-polskimi-Przedszkolakami.


Wychowawcy grupy I

 

więcej... Relacje

2018-10-09 08:12:39

Wręczenie koszulek Bądź Fit

Zawodnicy Klubu "Iskierki", którzy brali udziała w I edycji projektu "Bądź Fit" otrzymali koszulki.

Będą w nich reprezentować klub podczas zmagań w kolejnej edycji programu.

Wszyscy świetnie prezentowali się w nich na zdjęciach.

 

więcej... Młodzi sportowcy

2018-10-07 21:45:38

Film na Ogólnopolski Konkurs

Zapraszamy do obejrzenia filmu z działalności Klubu Iskierki,

przygotowanego w ramach Ogólnopolskiego Konkursu

o Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła


https://www.facebook.com/MlodziSportowcySwietokrzyskie/

 

Dziękujemy za profesjonalną pomoc przy montażu filmu firmie WIDEOCENTRUM oraz tacie Leny M.

więcej... Młodzi sportowcy

2018-10-07 20:42:40

NOMINACJA W KONKURSIE O LAUR MICHAŁA ANIOŁA

3 października 2018r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce

podczas Kongresu Edukcji Przyszłości

odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia Ogólnopolskiego Konkursu

o Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła.

Honorowy patronat nad inicjatywą objęła Wojewoda Świętokrzyski - Pani Agata Wojtyszek.

 

Nasze przedszkole znalazło się w gronie nominowanych placówek.


Nominacja jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i powodem do radości.

 

 


 

 


więcej... Relacje